3 weeks ago

 • 3 weeks ago

  Unioni Global të poetëve Shqipëtarë z Shqiponja Panajoti.

  Ka lindur ne Fier ne vitin 1964. Shqiponja Panajoti ka mbaruar shkollen dy vjecare per tornitore dhe shkollen e mesme idustriale naten ne Fier.Ka punuar tornitore 5 vjet dhe me pas ne robaqepsi.ka hobi pikturen dhe poezit,vazhdon te pikturoj dhe te shkruaj.Ka botuar nje liber me poezi “Fjale zemre” dhe …

4 weeks ago

 • 4 weeks ago

  Kosovari që Suedia po e quan ‘Steve Jobs 2’ (Foto)

  Shqiptari Dardan Berisha ka trimfuar në eventin ‘Open hack-coding for humanity’ i cili është organizuar në Malmo të Suedisë për tejkalimin e krizave të botës në bazë të ideve teknologjike. Ky organizim është bërë nga kompania e njohur teknologjike IBM. Ai dhe tre bashkëpunëtorët e tij Carl Ohlsson (Suedez), Fatin …

 • 4 weeks ago

  Maskë që rrit gjatësinë e flokëve 5 deri 10 cm në muaj (video)

  Në ndihmë na vjen maska natyrale, pa koncentrate dhe pa materiale kimike apo të tjera të dëmshme. Kjo maskë rrit gjatësinë dhe volumin e flokëve nga 5 deri në 10 centimetra në muaj. Maska përbëhet nga mustardë pudër, i cili është dhe përbërësi kryesor që e bë flokun të rritet, …

3 months ago

 • 3 months ago

  FEDinvest

  Produktet e kredisë ofrohen për të gjithë anëtarët, të cilët kanë një aktivitet që siguron të ardhura. Fushat e objektit të kredisë përfshijnë kredi për pemëtari, vreshtari, ullishte, kredi për aktivitete investuese në blegtori, për mall xhiroje, investime në tregti dhe shërbime, kredi për zgjerim të aktivitetit (shtesë kredie) dhe …

4 months ago

 • 4 months ago

  Rama kaloi mbi Presidentin dhe e emëroi ministër, flet Gent Cakaj

  Gent Cakaj ka marrë detyrën si ministër i Jashtëm, deleguar nga Edi Rama, një ditë pasi u dekretua në krye të diplomacisë shqiptare.Pasi i delegoi detyrën, Gent Cakaj ka mbajtur fjalimin e parë, duke komentuar akuzat ndaj tij. “Ndaj meje janë lëshuar akuza ta pabaza dhe paragjykime. Të qenit drejtuesi …

 • 4 months ago

  Gomonia 10 metra plot me “mall”, vihen në pranga dy shtetas

  Operacioni “Vjosa” vë në pranga autorët e dyshuar të tentativës së trafikimit ndërkombëtar të lëndës narkotike. Falë punës hetimore intensive e të mirëorganizuar nga një grup i posaçëm hetimor i Drejtorisë Hetimore Qendrore në Policinë e Shtetit,  Drejtorisë Vendore të Policisë Fier, në bashkëpunim me  Prokurorinë për  Krime të Rënda …

 • 4 months ago

  Studenti tregon se si është fyer nga Rama: Dëgjo këtu palaço!

  Mariglen Doçi, rrëfen debatin që ka patur me Kryeministrin Rama në Whatsapp dhe pasojat e kësaj bisede ku sipas tij, i ati ka kaluar 5 orë në komisariatin e policisë së Kurbinit për të dhënë shpjegime. “I dërgova mesazh Ramës sepse nxori një studente jashtë sallës. Rama mu përgjigj me …

 • 4 months ago

  Kryetari i PS-së shtyp qytetarin, Policia zbeh ngjarjen

  Mbrëmjen e djeshme një aksident ka ndodhur në aksin Prrenjas-Librazhd, ndërsa një person ka mbetur i plagosur, të paktën sipas raportimit të policisë për ngjarjen. Drejtuesi i mjetit bëjnë me dije se ka qenë Haxhi Çollaku, kryetar i PS-së në Përrenjas, dhe njëherësh ish-kryetar komune. Ndërkohë të njëjtat burime pohojnë …

 • 4 months ago

  Humbi betejën me sëmundjen e rëndë, ndërron jetë gazetari i njohur

  Ndahet nga jeta pasi humbi betejën me sëmundjen e rëndë, gazetari dhe botuesi i njohur i gazetës “ProtoThema”, Themos Anastasiadis. Ai ndërroi jetë në moshën 61-vjeçare, pasi prej 1 viti e gjysmë ishte në luftë me kancerin. Lajmi i hidhur është bërë i ditur nga gazeta e njohur greke, e …

 • 4 months ago

  I ngrysur, kush është politikani që shoqëroi Ramën në kafen e mëngjesit

  Kryeministri Edi Rama ka publikuar pak minuta më parë një foto në profilin e tij në Instagram, ndërsa konsumon kafen e mëngjesit. Ai ndodhet ulur në një bar, duke konsumuar kafen e mëngjesit, ndërsa përballë tij është presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Foto është cilësuar nga Rama si ‘foto e …