Home / LifeStyle / Maskë që rrit gjatësinë e flokëve 5 deri 10 cm në muaj (video)

Maskë që rrit gjatësinë e flokëve 5 deri 10 cm në muaj (video)

0%

User Rating: Be the first one !

Në ndihmë na vjen maska natyrale, pa koncentrate dhe pa materiale kimike apo të tjera të dëmshme.

Kjo maskë rrit gjatësinë dhe volumin e flokëve nga 5 deri në 10 centimetra në muaj.

Maska përbëhet nga mustardë pudër, i cili është dhe përbërësi kryesor që e bë flokun të rritet, pasi pastron rrënjën dhe nxit qarkullimin e gjakut.

Mustarda pudër gjendet në dyqanet ku tregtohen erëza të ndryshme si spec, piper, rigon, etj. Mustarda është produkt që përdoret gjerësisht për shije në produktet e fast-food, sidomos për të shoqëruar salsiçet.

Përbërësit 
 dy lugë gjelle mustardë pudër
 10 lugë gjelle uji për ta tretur
 një e verdhë veze
 dy lugë gjelle vaj ulliri
 pak sheqer

Si ta përgatisni maskën?

Vendosni ujin në një enë në zjarr dhe zieni.

Ndërkohë që ka nisur të ziejë, shtoni mustardën që ta tretni dhe më pas, shtoni të gjithë përbërësit e tjerë një e nga një. Gjatë kësaj kohe përzieni mirë produktet.

Aplikojeni maskën e përgatitur, pasi të ketë temperaturë të durueshme në kokë, por vetëm në rrënjë, duke mos lyer flokët.

Kujdesuni që vetëm rrënja të bëhet me këtë maskë dhe jo flokët!

Skalpit të flokut, bëjini një masash.

Kjo maskë duhet mbajtur për 15 minuta dhe mund të përdoret një herë në javë.

Kujdes! Nëse jeni alergjikë ndaj mustardës, mos e bëni këtë maskë. Për të kuptuar nëse jeni alergjik ndaj mustardës (nëse nuk e dini), aplikojeni pak në qafë për ta kuptuar. Nëse lëkura ju irritohet, mos e bëni këtë maskë.

Facebook Comments

About Albasoul