Home / Bota

Bota

Bullgaria i dorëzon SHBA piratin informatik rus, ‘Nastra’

Bullgaria ekstradoi hakerin rus i cili akuzohet nga gjykata amerikane se është pjesë e një skeme komplekse piraterie në SHBA, bëri të ditur ambasada ruse në Ëashington sot. Kjo ambasadë informon se Alexander Zhukov është ekstraduar në SHBA më 18 janar dhe më pas është dërguar në një burg në …

Read More »