Home / Lajme

Lajme

FEDinvest

Produktet e kredisë ofrohen për të gjithë anëtarët, të cilët kanë një aktivitet që siguron të ardhura. Fushat e objektit të kredisë përfshijnë kredi për pemëtari, vreshtari, ullishte, kredi për aktivitete investuese në blegtori, për mall xhiroje, investime në tregti dhe shërbime, kredi për zgjerim të aktivitetit (shtesë kredie) dhe …

Read More »

Gomonia 10 metra plot me “mall”, vihen në pranga dy shtetas

Operacioni “Vjosa” vë në pranga autorët e dyshuar të tentativës së trafikimit ndërkombëtar të lëndës narkotike. Falë punës hetimore intensive e të mirëorganizuar nga një grup i posaçëm hetimor i Drejtorisë Hetimore Qendrore në Policinë e Shtetit,  Drejtorisë Vendore të Policisë Fier, në bashkëpunim me  Prokurorinë për  Krime të Rënda …

Read More »

Studenti tregon se si është fyer nga Rama: Dëgjo këtu palaço!

Mariglen Doçi, rrëfen debatin që ka patur me Kryeministrin Rama në Whatsapp dhe pasojat e kësaj bisede ku sipas tij, i ati ka kaluar 5 orë në komisariatin e policisë së Kurbinit për të dhënë shpjegime. “I dërgova mesazh Ramës sepse nxori një studente jashtë sallës. Rama mu përgjigj me …

Read More »

Kryetari i PS-së shtyp qytetarin, Policia zbeh ngjarjen

Mbrëmjen e djeshme një aksident ka ndodhur në aksin Prrenjas-Librazhd, ndërsa një person ka mbetur i plagosur, të paktën sipas raportimit të policisë për ngjarjen. Drejtuesi i mjetit bëjnë me dije se ka qenë Haxhi Çollaku, kryetar i PS-së në Përrenjas, dhe njëherësh ish-kryetar komune. Ndërkohë të njëjtat burime pohojnë …

Read More »

Humbi betejën me sëmundjen e rëndë, ndërron jetë gazetari i njohur

Ndahet nga jeta pasi humbi betejën me sëmundjen e rëndë, gazetari dhe botuesi i njohur i gazetës “ProtoThema”, Themos Anastasiadis. Ai ndërroi jetë në moshën 61-vjeçare, pasi prej 1 viti e gjysmë ishte në luftë me kancerin. Lajmi i hidhur është bërë i ditur nga gazeta e njohur greke, e …

Read More »

Alarm në Pukë: Mos hipni mbi liqenin e ngrirë, ja pse

Bashkia e Pukës i ka bërë thirrje qytetarëve sot dhe në veçanti prindërve, të këshillojnë fëmijët e tyre që të mos hipin në sipërfaqen e ngrirë të liqenit, pasi është mjaft e rrezikshme. Rritja e temperaturave rrezikon çarjen e sipërfaqes të akullit dhe pasoja të rënda për jetën e qytetarëve.

Read More »

Bullgaria i dorëzon SHBA piratin informatik rus, ‘Nastra’

Bullgaria ekstradoi hakerin rus i cili akuzohet nga gjykata amerikane se është pjesë e një skeme komplekse piraterie në SHBA, bëri të ditur ambasada ruse në Ëashington sot. Kjo ambasadë informon se Alexander Zhukov është ekstraduar në SHBA më 18 janar dhe më pas është dërguar në një burg në …

Read More »

Prokuroria mbyll dosjen e vëllait të Xhafajt: Agroni s`bëri trafik nga Vlora në Itali

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka vendosur të pezullojë për mungesë provash dosjen penale ndaj shtetasit Agron Xhafaj. Disa javë më parë prokurori i çështjes, Përparim Kulluri, ka firmosur pezullimin e procedimit penal dhe ka urdhëruar rikthimin e materialeve në polici. Organi i akuzës i ka lënë detyra policisë së …

Read More »

Të akuzuar për vrasje, një ekstradohet në Itali, tjetri vjen në Tiranë nga Franca

Dy persona të akuzuar për krime kundër personit janë ekstraduar gjatë 24 orëvve të fundit nga Interpol Tirana. Interpol Tirana ekstradoi drejt Italisë, shtetasin në kërkim ndërkombëtar A.Rr., 23 vjeç, banues në Shkodër. Gjykata e Cuneo, Itali, ka lëshuar urdhrin e arrestit me burg për veprat penale “Vrasja dhe vrasja …

Read More »