Home / Politik

Politik

Rama kaloi mbi Presidentin dhe e emëroi ministër, flet Gent Cakaj

Gent Cakaj ka marrë detyrën si ministër i Jashtëm, deleguar nga Edi Rama, një ditë pasi u dekretua në krye të diplomacisë shqiptare.Pasi i delegoi detyrën, Gent Cakaj ka mbajtur fjalimin e parë, duke komentuar akuzat ndaj tij. “Ndaj meje janë lëshuar akuza ta pabaza dhe paragjykime. Të qenit drejtuesi …

Read More »

I ngrysur, kush është politikani që shoqëroi Ramën në kafen e mëngjesit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pak minuta më parë një foto në profilin e tij në Instagram, ndërsa konsumon kafen e mëngjesit. Ai ndodhet ulur në një bar, duke konsumuar kafen e mëngjesit, ndërsa përballë tij është presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Foto është cilësuar nga Rama si ‘foto e …

Read More »

Banorët e unazës mesazh Ramës: Do të japim një litar…

Vazhdoi edhe sot protesta e banorëve të Unazës së re, të cilët kundërshtojnë ndërtimin e projektit të “Unazës së Madhe” që prek banesat e tyre. Në ditën e 76-të protestës, banorët kanë bllokuar rrugën kryesore, ndërsa me thirrje dhe pankarta në duar kërkojnë anulim të projektit dhe largim të kryeministrit, …

Read More »