4 months ago

 • 4 months ago

  Alarm në Pukë: Mos hipni mbi liqenin e ngrirë, ja pse

  Bashkia e Pukës i ka bërë thirrje qytetarëve sot dhe në veçanti prindërve, të këshillojnë fëmijët e tyre që të mos hipin në sipërfaqen e ngrirë të liqenit, pasi është mjaft e rrezikshme. Rritja e temperaturave rrezikon çarjen e sipërfaqes të akullit dhe pasoja të rënda për jetën e qytetarëve. …

 • 4 months ago

  Përse nuk duhet ta lini motorin e makinës të nxehet

  Ekspertët kanë zbuluar mënyrën më të mirë për të ndezur makinën gjatë ditëve të ftohta dhe për shumë mund të jetë një fakt tejet surprizues. Ndonëse teknologjia e makinave ka avancuar shumë përgjatë 20 viteve të fundit, i ftohti mbetet ende problem për automjetet. Pasi e kanë lënë automjetin përgjatë …

 • 4 months ago

  Banorët e unazës mesazh Ramës: Do të japim një litar…

  Vazhdoi edhe sot protesta e banorëve të Unazës së re, të cilët kundërshtojnë ndërtimin e projektit të “Unazës së Madhe” që prek banesat e tyre. Në ditën e 76-të protestës, banorët kanë bllokuar rrugën kryesore, ndërsa me thirrje dhe pankarta në duar kërkojnë anulim të projektit dhe largim të kryeministrit, …

 • 4 months ago

  Falsifikimi me Unazën, Zëri i Amerikës u përgjigjet institucioneve shqiptare: Tregoni provat

  “Zëri i Amerikës” i është përgjigjur reagimit të mbrëmshëm të Sekretariatit Teknik të Komisionit te Posacem te Licencimit, që hidhte poshtë lajmin e VOA se “DH Albania ishte ndihmuar nga administrata shqiptare”. “Zyrtarët nuk sqaruan në reagim shkeljet e ngritura. Ftojmë autoritetet të përgjigjen me prova,” i është përgjigjur VOA. …

 • 4 months ago

  Bullgaria i dorëzon SHBA piratin informatik rus, ‘Nastra’

  Bullgaria ekstradoi hakerin rus i cili akuzohet nga gjykata amerikane se është pjesë e një skeme komplekse piraterie në SHBA, bëri të ditur ambasada ruse në Ëashington sot. Kjo ambasadë informon se Alexander Zhukov është ekstraduar në SHBA më 18 janar dhe më pas është dërguar në një burg në …

 • 4 months ago

  Prokuroria mbyll dosjen e vëllait të Xhafajt: Agroni s`bëri trafik nga Vlora në Itali

  Prokuroria e Krimeve të Rënda ka vendosur të pezullojë për mungesë provash dosjen penale ndaj shtetasit Agron Xhafaj. Disa javë më parë prokurori i çështjes, Përparim Kulluri, ka firmosur pezullimin e procedimit penal dhe ka urdhëruar rikthimin e materialeve në polici. Organi i akuzës i ka lënë detyra policisë së …

 • 4 months ago

  Të akuzuar për vrasje, një ekstradohet në Itali, tjetri vjen në Tiranë nga Franca

  Dy persona të akuzuar për krime kundër personit janë ekstraduar gjatë 24 orëvve të fundit nga Interpol Tirana. Interpol Tirana ekstradoi drejt Italisë, shtetasin në kërkim ndërkombëtar A.Rr., 23 vjeç, banues në Shkodër. Gjykata e Cuneo, Itali, ka lëshuar urdhrin e arrestit me burg për veprat penale “Vrasja dhe vrasja …