You cannot copy content of this page

Djegia e mandateve nga opozita, diplomatët e BE dhe SHBA mbërrijnë në zyrën e Ramës

Djegia e mandateve nga opozita, diplomatët e BE dhe SHBA mbërrijnë në zyrën e Ramës

Në një situatë të tensionuar politike, kur opozita ka vendosur të djegë mandatet, dy përfaqësuesit, ambasadori i BE-së Luigi Soreca dhe zv/ambasadorja amerikane Leyla Moses-Ones kanë mbërritur në kryeministri.

Gazetari Ergys Gjencaj raporton për “BalkanWeb” se dy diplomatët po zhvillojnë një takim me kryeministrin e vendit Edi Rama. Temë e diskutimit mendohet të jetë pikërisht situata politike e krijuar në vend, pas protestës së 16 shkurtit.

Pak minuta para këtij takimi, kryedemokrati Basha mori edhe mbështetjen e aleatëve të tij, të cilët vendosën unanimisht për djegien e mandateve. E vetmja që nuk është shprehur publikisht është kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi. Ajo deklaroi sot pas takimit me kryedemokratin Basha se do të shprehej përfundimisht pasi të mblidhte grupin parlamentar të LSI-së.

Comments

comments

Erald

Behu pjes e lajmit , dergoni video , foto, poezi ,cenime ,probleme ,histori... ne i publikojme ..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *