You cannot copy content of this page

Kërkohej për terr.orizëm, kapet në Vlorë 32 vjeçari shqiptar i Kosovës

Kërkohej për terr.orizëm, kapet në Vlorë 32 vjeçari shqiptar i Kosovës

Policia e Vlorës ka vënë në pranga një shtetas kosovar i cili ishte shpallur në kërkim për pjesëmarrje në grupe terroriste. Sipas burimeve zyrtare, 32-vjeçari me iniciale F.D. ka tentuar të kalojë kufirin shqiptar me dokument të falsifikuara.

Drejtoria Vendore e Policisë Kufitare Vlorë në bashkëpunim me Drejtorinë Vendore të Policisë Vlorë kanë bërë kapjen e këtij shtetasi pasi nga verifikimet e bëra në zyrën Qendrore Kombëtare Interpol Tirana rezultoi se shtetasi F.D, është shpallur në kërkim nga autoritet policore Kosovare.

Gjykata Themelore e Prishtinës, Kosovë, ka lëshuar urdhrin e kërkimit më datë 26.01.2018 kundrejt shtetasit F.D, për vendosjen e masës së sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Organizim dhe pjesëmarrje në grupe terroriste” sipas Kodit Penal të Republikës së Kosovës.

Gjithashtu, ky shtetas është kapur në kushtet e flagrancës në Portin e Vlorës pasi ka tentuar të dalë nga Republika e Shqipërisë duke përdorur pasaportë të falsifikuar maqedonase të lëshuar në 2018.

Comments

comments

Erald

Behu pjes e lajmit , dergoni video , foto, poezi ,cenime ,probleme ,histori... ne i publikojme ..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *