Albasoul
Joined
Pelqime
101

Profile posts Aktiviteti i fundit Postings About

 • Hyni ne Chat, mos rrini n-shtrat, jeta osht per qef, corona sosht per nat. po rrim qut si agregat, ska nevoj mena marr vesh baci hesat. www.Takohu.com osht qel 24 sahat, bujrum t-fala migja rufat, nese doni hajdi knaqni per nat..
  kam mohuar, e kam perzen
  e kam dashur , e kam urryer

  ka dhen dhimbje
  me ke dhen emocione
  te lendon e te sheron.

  pse ky emocion nuk me len te jetoj
  pse pa te dot nuk jetoj
  pse kurr e urrej e kerkoj
  pse te dua edhe kurveten e shkatroj
  pse un ndjenjen ta mohoj
  dhe un vet shpirtin ta mallkoj

  e shtyj e perplas me ze te lart i flas
  po prap perball ajo syt i perplas
  nuk te dua nuk te kerkoj
  me kembgulje e mohoj
  po prap k
  Asgjë në ato vende jo nuk ka ndryshuar
  As pamjet, as rrugët, as njerzit që na panë
  Madje as çifti që sa herë ziheshin
  Ishin akoma bashkë, ato nuk u ndan.
  Mezi e gjeta ,po rinte vetëm
  e zhytur në mendime.
  nuk deshi të dilte.
  E ftova të më vinte
  në dhomën time ,brënda!Më kishte mar malli
  kohë pa e parë,
  e mbuluar nga retë e tëra’,
  rrjetë si merimangë…
 • Loading…
 • Loading…
 • Loading…
Top