Cfare ka te re?
Albasoul.Al - Shpirti I Shqipetarit Eshte Shqiptaria!!

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Albasoul.al!

Barsoleta e ditës

Bisha

Moderator
Staff member
#1
E pyeten nje plak, me cilen nuse shkon me mire?
-Plaku u pergjigj: Me te voglen.
-E pyeten perseri Pse?
-Sepse e madhja kur flas me thote, Ha m.. ha, ndersa e vogla me thote, Mos ha m..
 

Bisha

Moderator
Staff member
#2
Gjirokastriti ben aksident...

Perplas makina nje gjirokastrit...

Sic ishte i shtrire ne asfalt, nxjerr telefonin dhe ben nje telefonate. Shoferi, i tmerruar, del nga makina dhe i thote:

- Zoteri, jeni mire?
- Ju lutem zoteri, me falni!
- Ju lutem mos e telefononi policine e di eshte faji im!
- Ju lutem me falni!
Ne ate moment, personi pergjigjet ne telefon dhe gjirokastriti i thote:
- Alo, grua... Me ka perplasur makina.
- Mos bej gjelle sonte sepse do ha nga spitali...
 

Bisha

Moderator
Staff member
#3
Po kthehet gruaja në shtëpi pas punës dhe e sheh burrin e vet duke qarë.
Çkemi i dashur? Çka nuk është në rregull?
"A të kujtohet 12 vite më parë, kur të lash shtatzënë e babi yt më kërcënoi se do të më fus në burg nëse nuk martohem me ty?"
"Po."
"E po, sot do është dita që do të kisha dal prej burgut."
 

Bisha

Moderator
Staff member
#4
Dy meshkuj godasin njeri -tjetrin ne nje supermaket
– oh me fal,nuk ju vura re,se jam i habitur ngaqe kerkoj gruan.
Ah edhe une po kerkoj gruan thote dhe tjetri.
po me thuaj si eshte gruaja jote nga paraqitja.
1,80 e gjate… bionde …..e holle …nje fytyre engjelli…te ndenjura
perfekte….gjoksin 4.
Po e jotja si eshte?
Lere me mire timen po ec e kerkojme tenden
 

Bisha

Moderator
Staff member
#5
Ne nje fshat kur tradhetonin grate thuhej u ka rreshqit kemba dhe rrezohen. Shkojne grate ne Kishe me u rrefy te prifti dhe i thojne te gjitha nje pas nje ne dhomen e rrefimit:-Ate kam ba mekat me ka rreshqit kemba e jam rrezu,a thu me fal zoti? Prifti i cuditun cpune ka me mekatet se te rreshqet kemba e rrezohesh u thote po moj bija ju fal zoti !!! Nejse bahet merak prifti perdite tnjajtin rrefim e niset ky shkon te kryetar komunes e i thot zoti kryetar shtroje rrugen se ngelen grate duke ju rreshqit kembet e po rrezohen....Hahahahaha fillon e qesh kryetari...Mos qesh ka kthen prifti se edhe gruja jote a rrzu nja 3-4 here
 

Top