Cfare ka te re?
Albasoul.Al - Shpirti I Shqipetarit Eshte Shqiptaria!!

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Albasoul.al!

Te gabosh eshte njerzore,te kerkosh falje eshte virtyt i pak njerezve.!

Bisha

Moderator
Staff member
#1
Te besh gabime eshte njerzore,dhe eshte nje mundesi per tu rritur me perulesi dhe te kuptosh
qe jeta eshte nje testim i vazhdueshem permes
te cilit mesojme te jetojme.

Sidoqofte,eshte mire te shoqerosh secilin gabim,
cdo pavemendje ose shkelje me nje "me fal".
Nje virtyt qe pak njerez e kane,
por qe duhet zbuluar shume.

PSE NA KUSHTON KAQ SHUME TE KERKOJME FALJE???

Te gabosh eshte njerzore dhe te gjitha qeniet njerzore jane mrekullisht te gabueshme.
Por gabimi nuk eshte domosdoshmerisht,
dhe exkluzivisht dicka negative.
Eshte e nevojshme te vleresoni gabimet,
te jeni ne gjendje te nxirrni nje mesim.
Gabimi eshte nje ftese e drejtperdrejte per tu permiresuar.

Eshte pikerisht kjo faze ne te cilen femijet zhvillojne mekanizma te ashper mbrojtes,
per te maskuar gabimet,
Per te shmangur berjen e tyre te dukshme dhe mbrojtjen e vetevleresimit te tyre.

Hapet nje rreth vicioz:
nese nuk jam me gjendje,dhe nuk dua ta shoh gabimin,
Ateher nuk kam arsye te kerkoj falje.

Falja origjinale,ajo qe ju trajton dhe ju afron,
eshte mbi te gjitha nje vendim i qarte per te qen i guximshem,duke njohur gabimet i tregoni personit tjeter qe jeni te vetedijshem per ate qe keni shkaktuar.😊😊
 

Top