You cannot copy content of this page

Shqiponja Panajoti

Shqiponja Panajoti

Shqiponja Panajoti Poete

Ka lindur ne Fier ne vitin 1964.
Shqiponja Panajoti ka mbaruar shkollen dy vjecare per tornitore dhe shkollen e mesme idustriale naten ne Fier.Ka punuar tornitore 5 vjet dhe me pas ne robaqepsi.ka hobi pikturen dhe poezit,vazhdon te pikturoj dhe te shkruaj.Ka botuar nje liber me poezi “Fjale zemre” dhe ka gati te botoj libri e dyte. jeton ne qytetin e serenatave ne Korce,ku mer pjes ne Klubi i Shkrimtareve “Bota e Re”,-kORCE.

Mirëserdhët ne Unionin Global të poetëve Shqipëtarë Ky union është për promovimin e gjithë shkrimtarëve shqipëtarë në gjithë botën